Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/kibocom/public_html/yayinci/prdnew/ind_top.php:1) in /home/kibocom/public_html/yayinci/prdnew/_inc/inc_sess.php on line 3

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/kibocom/public_html/yayinci/prdnew/ind_top.php:1) in /home/kibocom/public_html/yayinci/prdnew/_inc/inc_sess.php on line 3
 Diz Çökmeyen Adam Şevket Başıbüyük - kitap - BEYAN
Üye Girişi  |  Yeni Üyelik | Sepetim | Sipariş Takibi | İletişim | Mesajınız | Yardım   Dil:İngilizce عربي 

Diz Çökmeyen Adam
11.00
7.70 TL.
Diz Çökmeyen Adam
     Ramazan Keskin Hoca
Yazar:Şevket Başıbüyük 
Yayınevi:Beyan Yayınları
Konu:Genel
Sayfa Sayısı:192
Ebat:135 210
ISBN:9789754735529
Baskı:İstanbul-2013
Stok:Var
Temin Süresi :1 Gün
% 30 İndirim
Kitap Tanıtım Yazısı :
Ramazan Keskin Hocamız, Malatya ilim havzasında yetişmiş, kendisini yetiştirmiş, geliştirmiş, fikriyatıyla donatmış ve ilmî vukufiyete sahip değerli bir âlim ve mücadele adamıdır. Kurân kursuyla başlayan, imam-hatip okuluyla devam eden ilim tahsili, üniversite mezuniyetiyle Malatya ilim havzasında daha güçlü hale gelmiş ve Suriyedeki çalışmalarıyla ilmî nüfuzunu artırmıştır. Havzanın öncüleri ve âlimleri olan Mehmet Said Ertürk ve Mehmet Said Çekmegil ile 1970li yıllarda tanışmış, genç yaşlarda havzanın bereketinden ve feyzinden faydalanmaya başlamıştır. Bu tanışma, 1980li yıllarda daha ileri boyutlara taşınmış, sürekli ilmî meselelerin müzakere ve mütalaa edildiği ortamlara dönüşmüştür.
Ramazan Keskin Hocamız, her daim hakkı haykıran, bu hususta kınayıcının kınamasından korkmayan, cesur, muhakeme gücü çok kuvvetli, düzenli bir fikir müktesebatına sahip, meseleleri derinliğine inceleyen, araştıran ve sorgulayan bir şahsiyettir. Yeniliğe, değişime ve eleştirilere açık, sürekli kendisini yenileyen, yaşadığı toplumu, sistemi ve uluslararası sistemi iyi tanıyan gerçek bir âlim hüviyetine sahiptir. Halkın derdiyle dertlenen, hemen her düğünde ve duyduğu her cenazede hazır bulunan ve mutlaka orada aşir okuyarak tebliğ yapan, hastalarını ziyaret eden, gücü oranınca hatta daha fazlasıyla ihtiyaç sahiplerinin maddî ve manevî yardımına koşan bir halk adamıdır.
İslâmî çalışmalarla yakın diyaloglar kuran, herkese eşit mesafede kuşatıcı olarak yaklaşan, İslâmın din olarak hayata hâkim olması için gayret eden, İlâyı kelimetullahı yüceltmek için çalışan, ilmiyle amil ve ihlâs sahibi bir hareket adamıdır.
Değerli kardeşimiz Şevket Başıbüyük, bu dönemde Keskin hocamızın, hep yanında olmuş, günlüğünü tutmuş ve bir kitap haline getirmiştir. Aslında kendisi de 28 Şubatın mağdurlarından birisidir. Kitabın ismini de Diz Çökmeyen Adam şeklinde koymuş, o tarihi tescillemeye çalışmıştır.
Gerçekten Ramazan Keskin Hocayı tanımak, 28 Şubat darbesinin Malatyaya, ilim adamlarına ve halka verdiği zararları müşahede etmek isteyenlerin okuması gereken bir kitap ortaya çıkmıştır.
Mehmet Çelen.


Okuyucu Değerlendirmeleri için lütfen giriş yapınız [Üye Girişi]


 
Uygulama :  M E N T i S  İçerik :  K i B O